TYB İstanbul Şube Başkanı Bıyıklı’dan ‘Annelerin Direnişi’ne Destek Açıklaması
ANALARIN EYLEMİ ANADOLU’YA UMUTTUR!

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Diyarbakır’da oturma eylemini sürdüren annelere destek veren basın açıklamasında bulundu. TYB İstanbul Şubesi olarak yaralı annelerin yanında olduklarını ifade eden Bıyıklı, şunları kaydetti:
09-09-2019

 

Ülkemizde terör sorunu uzun yıllardan beri devam etmekte, toplumumuzda derin yaralar açmaktadır. Binlerce insanımızın katili olan PKK, kandan ve kaostan beslenmektedir. Bu örgüt tarafından başta özgürlük vaat edilen Kürt vatandaşlarımız, terörden en büyük zararı görmüştür, yıllardır çetin bedeller ödemiştir ve ödemeye devam etmektedir.

 

Diyarbakır’da eli öpülesi annelerin evlatlarını örgütten kurtarmaya yönelik başlattıkları direniş, terörle mücadelede bir dönüm noktasıdır. Yıllardır halkımıza kan kusturanlara,“Artık yeter!”diyerek terörle mücadelede asil bir sayfa açmışlardır.

 

Özellikle terörkapısıolarak gördükleri partinin kapısı önünde eylemlerini sürdürmelerigayet manidardır. Demokrasinin geniş imkânlarını kullanarak Türkiye partisi olması beklenen HDP’nin,aksine bir tutumla bölücü örgütün militan kazanma bürosu olarak çalıştığı,anneler tarafından bir kez daha deşifre edilmiştir.

 

Evlatları kendilerinden çalınmış annelerinin sesini yükseltmesi, bazı gerçeklerin açık şekilde anlaşılmasına da büyük katkı sağlamıştır. Bu topraklarda yıllardır barış kavramını teröre perde olarak kullanan sözde aydın ve sanatçılarındamaskesi ortaya çıkmıştır. Diyarbakır anneleri, ulusal ve uluslararası arenada özgürlük kahramanı edasıyla terör propagandası yapanların tiyatrosunu bitirmiş, hakikati en çıplak haliyle yüzlere çarpmıştır.

 

Anaların eylemi,Anadolu’nun umududur. Asırlardır kardeşliğe, birliğe, beraberliğe vatan olan bu toprakların, yeniden sulha ve selamete ereceğinin muştucusudur. Sadece Doğu’daki anaların değil,Türkiye’deki bütün anaların kalbi kendileriyle atmaktadır.

 

Bu vesileyle hain terör örgütüne karşı haysiyetli bir mücadele sergileyen, ciğerleri dağlanmış yiğit anaların kutlu direnişini saygıyla selamlıyor, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.

 

 

Sorularınız için:

E: tybistanbul1@gmail.com │T: 0 212 527 75 17-18