Mahmut Bıyıklı ile Kültür Dünyası Akit TV’de Başlıyor
Şair ve yazar Mahmut Bıyıklı’nın sunduğu, her hafta kültür sanat dünyasında olup bitenlerin nabzını tutacak olan “Kültür Dünyası” programı, Cumartesi günleri Akit TV’de izleyenlerle buluşacak.

23-09-2017

Kültür sanat dünyamızın nabzını tutacak olan “Kültür Dünyası” programı, her hafta Cumartesi günü şair ve yazar Mahmut Bıyıklı’nın sunumu ile ekrana gelecek. 15.30’da Akit TV’de izleyicilerle buluşacak olan ilk programın (23 Eylül Cumartesi/bugün) konuğu, yazar ve oyuncu Bahadır Yenişehirli olacak.

Mahmut Bıyıklı’nın, bugüne kadar oynadığı dizi filmlere, özellikle Payitaht dizisine ve sinema filmlerinin değerler yaklaşımına dair sorularını cevaplayan Yenişehirlioğlu ile yazı serüveni ve romanları hakkındaki kapsamlı bir söyleşiyi içeren programda, haftanın kültür sanat etkinliklerinin yer aldığı “Kültür Gündemi” başlıklı bir bölüm de yer alıyor.

Program içinde birbirinden güzel, farklı başlıklardan oluşan bölümler izleyicilerle buluşacak. Her hafta farklı konukları kısa söyleşilerle ağırlayacak olan kitap, dergi ve şiir köşelerinde bu hafta; “Bana Dergini Anlat” bölümünde yazar ve Nüktedan Dergisi Yayın Yönetmeni Yusuf Samet Çakır Nüktedan’ı anlatırken, “Kitabına Göre Konuşalım” bölümünde yazar Elif Sönmezışık 41 yazarın 15 Temmuz yazılarından derlediği Yeniden İstiklal kitabından bahsedecek. “Son Şiir” bölümünde ise şair Aykut Nasip Kelebek, yayımlanmış son şiiri “Kelimeler ve Adımları”ı seslendirecek.