KİMSELERE DUYURMADAN SEVENLERE SELAM OLSUN
11-04-2013

 

 

GAYE    ‘’O’’  OLUNCA HERŞEY OLURMUŞ MEĞER…

5/04/2013'te Karacaoğlan İlköğretim Okulu'nda Sayın Bestami YAZGAN’I ağırladık...

Bestami Hocamızla irtibata geçtiğimiz andan itibaren,içimde hem bir heyecan, hem de fazlasıyla korku vardı.Böylesine değerli bir insana mahçup olmaktan korkuyordum.Çünkü Bestami Hocamızın geleceğini öğrencilerimize duyurduğumuz andan itibaren,maalesef bazı öğrencilerimiz hiç hoş olmayan tepkiler verdiler.Sorun kimin geldiği değildi aslında.Sorun şiirden,gerçek sevdadan bu kadar uzak kalınmış olmasıydı…Bilmiyorlardı ki,bilmiyorduk gerçek lezzeti…Onların bu tepkisinden sonra bizde inandık sanki ‘’Onlardan bir şey olmayacağına!!!’’ Bu nasıl bir gaflettir Ya Rab!Yaradan yarattıklarını bırakır mıydı hiç?O ki bizlere ruhundan üfledi,O ki bizleri en şerefli varlık olarak yarattı.Nasıl o yaratılanlardan hiçbir şey olmazdı ki?Ama o anlarda bunların hiç biri aklımıza gelmedi tabi.Günlerce dua ettik durduk,N’olur Allah’ım örgencilerimiz bu güzel insandan faydalansın diye.

Değerli Hocamız okulumuza gelince birkez daha anladım ne kadar anlamsız bir telaşa kapıldığımı.Asıl gaye  ‘’O’’  değil miydi? Tabi ki amacına ulaşacaktı program…O gün çocukların nasıl etkilendiğini anlatamam.1.kademe öğrencilerimizle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamamıştık zaten.Onların O güzel yürekleri hemen göstermişti kendini.Hocamızın onlarla tek tek ilgilenmesi onları dünyanın en mutlu çocukları yaptı.Karşılıksız,sınırsız,nedensiz, niçinsiz bir sevgiyle kucakladılar Hocamızı.

RAHMANSIN RAHIMSIN  BIRSIN ALLAHIM

GUL ANNEM CENNETE  GIRSIN ALLAHIM

 MELEKLER SACINI ORSUN ALLAHIM

 YOLUNA CICEKLER SERSIN ALLAHIM

CENNET BAHCESINDE GEZERKEN ALLAHIM

BENIDE ORADA GORSUN ALLAHIM

SIZIDE ORADA GORSUN ALLAHIM .

Yoğun istek üzerine tekrar  tekrar okundu bu dua, okulumuzda AMİNler  dendi, öğretmenlerimiz gözyaşlarıyla izledi programı.Çok ama çok şaşkındım.Rabbimin sonsuzzz lutfu önünde ne kadar şükretsek azdır.

Ama bizim korkumuz,telaşımız  2.kademeydi.program başlayana kadar maalesef öğrencilerimiz korktuğumuz tepkileri verdiler.İçeri Hocamız girdi:

Öz nefsini kayırmadan,

İnsanları ayırmadan,

Kimselere duyurmadan,

Sevenlere selam olsun.

Tutuşarak için için,

Hiç sormadan neden,niçin,

Sevdiğini Allah için,

Sevenlere helal olsun.

Salonda çıt yok.Programın nasıl geçtiğini,bittiğini anlayan varsa beri gelsin!:)Yaşadığım rahatlığı,huzur,mutluluğu anlatamam.Öğrencilerimizden gelen,ardı arkası kesilmeyen memnuniyet ifadeleri,teşekkürler,sorular….Daha neler neler…

Meğer onlardan bal gibi de BİRŞEY olurmuş.Bunu yapabilmek ise hem kolaymış,hem zormuş.’’sen olmasaydın kainatı yaratmazdım’’ diyen Rabbim,herkesin kalbine koymuş o gül sevgiyi.Ortaya çıkarmak için;Hak sevgisini,Rasul sevgisini gönlünde yaşayan bir dilden duyulması gerekiyormuş sözlerin.

 O gün sadece öğrencilerimiz değil, öğretmenlerimiz de fark etti gerçek sevginin gücünü. Gerçek sevginin n’olduğunu.Rabbimden niyazımız,o küçük gönüllere ekilen tohumların,sonsuza dek yeşerip büyümesidir. Bestami Hocamızın okulmuza gelmesine vesile olanlardan ve O’ndan Allahımız Razı olsun. Böyle güzel insanların sayısını arttırsın inşallah…Bendenizi de bu güzel öğrencilerimizin,  güzel kalplerinin hatırına,muvaffak eylesin inşallah… Allahımızın nasip ettiği bu Öğretmenlik sıfatına layık olanlardan eylesin inşallah….

Özlem Akbuğa İpekçi

www.HaberKültür.Net