CEMİL ÇİFTÇİ'Yİ İBRAHİM TENEKECİ VE İSMAİL KILLIOĞLU YAZDI
Cemil Çiftçi Ağabeyin ardından vefa duygularıyla İbrahim Tenekeci ve İsmail Kıllıoğlu yazdı.
05-12-2012

 

 

Cemil Çiftçi Ağabeyimizin vefat haberi hepimizi derinden sarsmıştı. Cep telefonlarımıza mesajın ulaştığı anda, Mahmut Bıyıklı Hocamızla manevi gözyaşları içinde bu acıyı konuşmuş, paylaşmıştık,

Hâlâ burukluğu, acısı taze. Kime söylesem, derin bir saygıyla anıyor ve hatırlıyor onu. Bu kadar mütevazı, bu kadar çalışkan, bu kadar büyük adamın içimizde yaşadığına iman ettik, şahit olduk.

Allah mekanını cennet etsin.

İçimizde vefa duygusunu barındıran büyüklerimiz, hislerini, dualarını, şahitliklerini ilan ediyorlar.

İbrahim Tenekeci, Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde,  “Bir gayrete memur olmak…” başlıklı yazısında; “Cemil Ağabey, neredeyse herkesin gösteriş yahut görünme meraklısı olduğu bir zamanda, öne çıkmak için bir adım bile atmadı. Tercihini, hizmet ve vefa ehli olmaktan yana kullandı. 'Bir iç kanama gibi sessiz ve derin.' Hep sabır ve işçilik gerektiren işlerin peşinde oldu.” diyordu.

 Bu, tarihi şahitliğin tamamı için;

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Ibrahim_Tenekeci/bir-gayrete-memur-olmak/35200

 

Prof. Dr. İsmail Kıllıoğlu ise bugünkü Millî Gazete’de, Cemil başlıklı bir vefa yazısı kaleme aldı.

Yazısına, “Cemil, dememin elbette bir gerekçesi var. Soyadını niçin yazmadığımı gerekçesi de... Tanış olunmayan ya da resmiyet gereği, karşınızdakine genel ifadeyle "Bey" veya "Beyefendi" şeklinde hitap etmeniz usuldendir. Nezaketen, tanış olduğunuza, aslında soyadıyla hitap edersiniz, etmelisiniz. Tanışıklığın ötesinde arkadaş, daha da ilerisi dost edindiğinizi ön adıyla anarsınız. Bunda teklif-tekellüf gibi haller aranmaz. Onun için Cemil Çiftçi'yi, sadece Cemil olarak yâd ediyorum.” diye başlayan Kıllıoğlu, bir biyografi çıkararak anlatıyor Cemil Çiftçi’yi.  “Taşıdığı emaneti sahibine ismine yaraşır bir tarzda sessizce, incelik ve güzellik üzere vermiş. Ölüm hak, amenna!” diye bitiriyor yazısını, İsmail Kıllıoğlu.

İşte, yazının tamamı;

http://www.milligazete.com.tr/makale/cemil-257437.htm

 

Halim Şendir