Untitled Document
Anasayfa | Yazarlar | Foto Galeri | Video Galeri | Künye | Reklam | Sitene Ekle | İletişim
REKLAM İLETİŞİM KÜNYE
BİZİ TAKİP EDİN
Haber Kültür Beykoz’da 15 Temmuz Ruhu
 

Beykoz’da 15 Temmuz Ruhu
Beykoz Müftülüğü bünyesinde kurulan Gençlik Kolları ekibi, “15 Temmuz Ruhu ve Gençlik” konulu bir program düzenledi. Programda konuşan Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, “Vatan nöbetimiz kıyamete kadar devam edecektir.” dedi.
Ekleme Tarihi : 04-08-2017 - 13:49

Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan programa çok sayıda gencin yanı sıra, 15 Temmuz'da bedenini tankın önüne atan Metin Doğan ve Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı katıldı.

 

DİNİ DOĞRU YERDEN ÖĞRENMELİ

Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde Beykoz Müftülüğü ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle yapılan program, Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii Müezzin-Kayyım’ı Orhan Yalçınkaya'nın Kur’an-ı kerim tilavetiyle başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının 15 Temmuz Sinevizyon gösterisinin ardından Beykoz Müftüsü Ali Efe, gençliğin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, gençlerin ülkemizin geleceği için kendilerini iyi yetiştirmeleri ve sapkın dinî akımlardan korunabilmeleri için din gönüllüsü hocalarımızla irtibatlarının devamının gerekli olduğunu söyledi. Efe’den sonra söz alan 15 Temmuz Gazisi Metin Doğan da o gece sadece vatan aşkının verdiği sorumlulukla meydana çıktığını ölümü göze alarak tanklara direndiğini söyledi.

 

KÖLELEŞTİRİLMEYE KARŞI DİRENECEĞİZ

Programın ana konuşmacılarından olan TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, gençlerin 15 Temmuz’da gösterdiği cesaret ve kahramanlıklarda örnekler verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Millet olarak ülkemize karşı girişilen işgal girişimini püskürttük. Fakat ‘Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar önemli bir ülkedir.’ diyen Batılı kafaların boş durmayacağını iyi biliyoruz. Kullanışlı satılmışlar ve küresel güçlerin gönüllü köleleri, farklı dönemlerde milletimize saldırmaktan sakınmayacaklar. Şehitler verdik, gazilerimiz var. İhanet cephelerinin hedeflerinde Türkiye var. Köleleştirmek istedikleri bir millet var. Ama buradan onlara sesleniyoruz ki bu aziz milleti asla köleleştiremeyeceksiniz ve yenemeyeceksiniz. Bu devlete asla diz çöktüremeyeceksiniz.

Vatan nöbetimiz kıyamete kadar devam edecektir. Darbeci katillere, beyinleri ve ruhları satılmış hainlere karşı iman dolu göğsümüzü siper etmeye devam edeceğiz. Aynı Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi meydanlara çıkarken eşimizle, dostumuzla helalleşerek çıktık. Dönmek üzere çıkmadık. Her namazda şahadeti duasının başına koyan bir milleti kim yenebilir? Kim esir edebilir?

Gençlerimiz 15 Temmuz ruhunu daha çok okuyarak, daha çok kendilerini yetiştirerek yaşatacaklardır. 15 Temmuz kahramanları vazifelerini yerine getirdiler. Şimdi bilimde, kültürde, sanatta ülkemizi dünya genelinde zirveye taşımak için gayret göstereceğiz. Uluslararası arenada Türkiye’yi her alanda yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Kahramanlık sadece gaza meydanlarında olmaz. İlimde, sanatta başarıyı yakalayan ülkesi için üretenler de kahramanlardır.

Teyakkuzda olacağız ama ümitsiz olmayacağız. Pentagon’un, Pensilvanya’nın üzerimizdeki hesapları hiçbir zaman tutmayacak. Onların hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Yarınlar bizim olacak. Türkiye’miz aydınlık geleceklere gebedir. Ülkemiz için üretmeye, koşmaya, çalışmaya devam edeceğiz.”

Yaklaşık üç saat süren program gençlerin okudukları şiirlerin ardından sona erdi.


Etiketler Beykoz’da - 15 - Temmuz - Ruhu -
FaceBook ta paylaş
04-08-2017 - 13:49
Haber Kültür
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
D. Mehmet Doğan: Atatürkçülük bitti, heykelcilik kaldı!
A.Ali Ural’la Yazarlık Atölyesi TYB İstanbul’da Başlıyor
Mahmut Bıyıklı: Erenlere Selam Olsun!
D. Mehmet Doğan: Samsun o Samsun değil, siyaset o siyaset değil!
TYB İstanbul’dan Bekiroğlu’na Taziye Ziyareti
Mahmut Bıyıklı: Devlet Bu Kitaba Sahip Çıkmalı!
D. Mehmet Doğan: Eski devlet-yeni devlet!
TYB İstanbul’dan İLEM Ziyareti
Beykoz’da 15 Temmuz Ruhu
Mahmut Bıyıklı: Cennete Gidelim Anne
D. Mehmet Doğan: Bayrak okuma kılavuzu!
Metin Gündoğdu: FETÖ'cüler Türk Dünyasını da İstismar Etti
Mahmut Bıyıklı: Kudüs Hep Kudüs
D. Mehmet Doğan: Osmanlısız Ortadoğu: Emperyalistler, Siyonistler ve Arap kralları!
Mahmut Bıyıklı: Allah’a Emanet Ol Mescid-i Aksa
Mahmut Bıyıklı: Âkif'i Sevmek
TYB İstanbul’dan Kudüs Eylemine Destek
D. Mehmet Doğan: Cihad mı bilime karşı, bilim mi cihada?
“Şahit Yazılmak”
Hüseyin Emin Öztürk’e Taziye Ziyareti
Rahmi Oruç Güvenç Vefat Etti
Yusuf Kaplan’a Geçmiş Olsun Ziyareti
Osman Akkuşak’a Bayram Ziyareti
Mahmut Bıyıklı Yazdı: Camiden Kovulan Çocuklar
 
Untitled Document
ÖZEL RÖPORTAJLAR
 
 
ÖZEL HABERLER
 
Kültür ve Sanat Dostu Şehirler Toplantısı Yapıldı
TYB'nin Uzun Yürüyüşü
Selçuk Eraydın Zamanı Aşan Bir Zattı
 
HABERKÜLTÜR TV
 
İbn Arabi
Türkiye Yazarlar Birliği'nde Ömer Lütfi METE
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç 2
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç
 
DERGİ
 
AY VAKTİ'NDE ŞEHRİN FEVERANI VAR!
 
KİTAP
 
OSMAN AYTEKİN’İN YENİ ÖYKÜ KİTABI ‘BULUŞMA’ ÇIKTI!
 
Untitled Document
Hayat Kültür Haber Kültür Şehir Kültür Özel Haber Özel Röportaj Medya Kitap Söyleşi Kültür Dergi Sinema Kültür Sosyal Medya Müzik Kültür Tarih Kültür Tv Kültür Gezi Kültür Radyo Kültür Sufi Kültür Soru Cevap Gazete Kültür
haberkultur.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz