Untitled Document
Anasayfa | Yazarlar | Foto Galeri | Video Galeri | Künye | Reklam | Sitene Ekle | İletişim
REKLAM İLETİŞİM KÜNYE
BİZİ TAKİP EDİN
Dergi GENÇ DOKU GÜNDEMİ SORGULUYOR
 

GENÇ DOKU GÜNDEMİ SORGULUYOR
Genç doku kasım sayısında Türkiye gündemini neyin ve kimlerin belirlediğini sorguluyor.
Ekleme Tarihi : 06-11-2013 - 17:38

 

Genç Doku Dergisi Kasım sayısında SENİN GÜNDEMİN NE? diye soruyor. Derginin kapaağını çevirdiğimizde dolu dolu bir sayıyla karşılaşıyoruz. Dergi konusunu şöyle dile getiriyor:

İnsan, kendini bilmekle başlayan ve yüce yaratıcısını tanıma ve hakikatiyle sevmeye kadar uzan uzun ve yorucu bir yolculuğun maceraperest gönüllüsü. Bilinçsiz sevmeler cennetinden, bütün güzel isimleri sıfatları eylemleri ile tanıyarak doya doya sevmek istediği sevgiliyi idrak dünyasına indirilmiş acemi kul-insan. Birinci vazifesi, Rabbinin kendine ödünç verdiği esmaları en güzel şekilde giyinerek kulluğun şuuruna, halifeliğin sırrına ve şerefine ermek. Fakat imtihan pisti, sayısız göz alıcı zinetle süslenmiş. Kendisinden hep kabuğun altındakini görmesi istenmesine rağmen, kabuğa da başka bir alım başka bir cazibe yerleştirilmiş var edicisi tarafından. Ve kul-insan, bu boncuk mesabesindeki süslere takılıp da bulmak için geldiği değerli mücevheri aramayı ve asli vatanına onu yanına alarak gitmeyi unutmadan yaşamak zorunda.

Hatırlamak ve hatırlatmak iyidir diye öğrendik Kur’anımızdan. ‘Sen hatırlat. Sen ancak bir hatırlatıcısın. Hatırlatmak sorumluluk bilincine sahip insana iyi gelir’ tavsiyeleri kulaklarımızda. Bunun için, ‘Senin gündemin Ne?’ diye soruyor bu ay Genç Doku, önce kendine sonra hepimize ulaşan bir yankıyla. Yaratılış amacın ne? Bu amaca en emin ve kestirme olarak hangi yollardan ulaşabilirsin? Bu yolda ne gibi engeller ve yıldırıcılarla karşılaşabilirsin? Ve bu badireleri en kolay nasıl göğüslersin?.. Bunları gündemimize taşıdık. Sorduk ve cevaplar bulmaya çalıştık. Bu ana gündemi hararetlendirecek öncü isimlere, iade-i itibarlar ve nasuh tevbeler bekleyen eski yaralara dokunarak hatırlatıcılık vazifemizi ikmal etmeye gayret ettik.

Sadece isimlerinin anılması bile bizlere taze kan olabilecek yaşayan soylu ruhların destansı hayat kesitlerine açtık sayfalarımızı. Heyecanımız, sevdamız, sadakatimiz tazelensin niyetiyle. Emin Saraç Hocaefendi ile ilgili dosyamız bunlardan en önemlisi. İstedik ki bir ay değil, hayatımızın her anında yanımıza alıp okuyarak yeniden ruhumuzu takviye edecek kayıtlar düşelim kendimizin ve bütün insanlığın tarihine. Değerli gazeteci yazar ağabeyimiz Ahmet Taşgetiren ve Bekir Develi dostumuz çok önemli vurguların yer aldığı röportajlarıyla destek verdiler dosyamıza. Müslümanın güncelden ana gündemine dönmesi aşamasında uygulanabilir ve yapıcı düşünceler sundular bizlere.

Yavuz Gencer, Organik Medya İstiyoruz derken, Samet Öztürk Ortak Gündemimiz Televizyona dokundurdu kalemini. Cesur Küçük, Sosyal Medya Nasıl Evcilleştirilir’e dair önemli tekliflerle konuk oldu dosyamıza. Peygamberler diyarı Urfa’yı, ruhumuzun önünde yürüyen dev adam Sezai Karakoç’u, bize asaleti adaleti dirayeti miras bırakan koca sultan Abdülhamid Han’ı konuştuk, dinmez acımız Türkçe ezan bahsini güzelce bir çerçeveyle yeniden açtık. Nurettin Yıldız Hocamızın Müslüman genç için söylediklerini kayda geçirdik dikkatle.

Bu sayının sizlere ulaşmasında gayretleri olan bütün emek sahiplerine minnetlerimizi muhabbetlerimizi iletiyoruz. Vicdan sahibi sağlam gündemli genç dimağlarımız için istifadeye açık bir sayı olduğunu umuyoruz. Yeni bir yıla çok yaklaştığımız şu günlerde dualarınız ve kalbi desteğiniz rehberimiz olmaya devam ediyor. Bütün ümmet-i İslam ve insanlık âlemi için hayırlara vesile bir yeni sene dileğiyle iyi okumalar diyoruz efendim.


Etiketler GENÇ - DOKU - GÜNDEMİ - SORGULUYOR -
FaceBook ta paylaş
06-11-2013 - 17:38
Dergi
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
AY VAKTİ'NDE ŞEHRİN FEVERANI VAR!
YÜCE DİRİLİŞÇİ YAZIN ERLERİ KERTENKELE’DE!
ŞEHİR VE KÜLTÜR'DEN MUHTEŞEM AÇILIŞ!
CİNNETTEN CENNETE GEÇMEK MÜMKÜN MÜ?
GENÇDOKU YAKIN TARİHE DOKUNUYOR
YEDİ İKLİMDEN ŞAKİR KURTULMUŞ DOSYASI
GENÇ DOKU SURİYE İMTİHANIMIZI KONUŞUYOR
KERTENKELE ÖZEL BİR YAZI KÜLTÜRÜ OLUŞTURUYOR
YENİ DÜNYA DERGİSİ RİCALÜL GAYB DİYOR
MERHALE DERGİSİ YOLA DEVAM EDİYOR
GENÇ DOKU ARALIK'TA BİR BAŞKA ÖZEL
YÜZAKI İSLÂM TEFEKKÜRÜ ve FELSEFE DİYOR
TANRI BÜTÜN ZIPIRLIKLARIMIZI BİLİYOR
İTİBAR SEYYİD HÜSEYİN NASR İLE GÖRÜŞTÜ
VUSLAT MOLLA SADREDDİN YÜKSEL'İ ANLATIYOR
GENÇ DOKU GÜNDEMİ SORGULUYOR
AY VAKTİ İŞTE SANAT DİYOR
KERTENKE'DE DİRİLİŞ HAREKETLİLİĞİ
İTİBAR İSLAMİ UMUTLARDAN DEM VURUYOR
VUSLATTAN KUTLU NEBİ SAYISI
KIYAMETİN YAŞAYAN ÇOCUKLARIYIZ
İLİM VE İRFAN HACCI İŞLİYOR
AY VAKTİ'NDEN MİYASOĞLUNA VEFA
 
Untitled Document
ÖZEL RÖPORTAJLAR
 
 
ÖZEL HABERLER
 
Mahmut Bıyıklı ile Kültür Dünyası Akit TV’de Başlıyor
TYB İstanbul Takamul Altanmiah Heyetini Ağırladı
Kemal Tekden TYB İstanbul’daydı
 
HABERKÜLTÜR TV
 
İbn Arabi
Türkiye Yazarlar Birliği'nde Ömer Lütfi METE
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç 2
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç
 
DERGİ
 
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
 
KİTAP
 
OSMAN AYTEKİN’İN YENİ ÖYKÜ KİTABI ‘BULUŞMA’ ÇIKTI!
 
Untitled Document
Hayat Kültür Haber Kültür Şehir Kültür Özel Haber Özel Röportaj Medya Kitap Söyleşi Kültür Dergi Sinema Kültür Sosyal Medya Müzik Kültür Tarih Kültür Tv Kültür Gezi Kültür Radyo Kültür Sufi Kültür Soru Cevap Gazete Kültür
haberkultur.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz