Untitled Document
Anasayfa | Yazarlar | Foto Galeri | Video Galeri | Künye | Reklam | Sitene Ekle | İletişim
REKLAM İLETİŞİM KÜNYE
BİZİ TAKİP EDİN
Dergi VUSLATTAN KUTLU NEBİ SAYISI
 

VUSLATTAN KUTLU NEBİ SAYISI
Ekleme Tarihi : 01-11-2013 - 13:45

 

 

 

ÖNDERİMİZ HZ. MUHAMMED (S.A.S.) İZİNDEYİZ

 

Vuslat Dergisi daha önce, “Namaz” “Ehl-i Sünnet” ve “Kur’ân” özel sayılarını okurlarına sunmuştu.  Vuslat, 2013 yılının özel sayısının sayfalarını ise Hz. Muhammed (s.a.s.)’e ayırdı. Dergide seçkin yazarların kaleminden önemli konular yer almakta…

Hz. Muhammed’in Mesajı

Hz. Muhammed (s.a.s.)’in hayatı çağımıza taşımak bütün Müslümanların ortak görevidir.Bugün Ümmet-i Muhammed olarak yaşadığımız en önemli problemlerden biri  hiç şüphesiz ümmetin yeryüzünde darmadağınık durumda olmasıdır. Bunun altında yatan sebep ise Rasulullah (s.a.s.)’in örnekliğinin, hayatın her alanına yansımamasıdır.Hz. Peygamberin mesajı, 21 yüzyılda sağlıklı doğru bir şekilde anlaşıldığında çağımızın sorunları da bir o kadar azalacaktır.

Erdemli Toplum için Nebevi Metod

İslâm âlimleri, muvahhid akideye sahip erdemli bir toplum oluştura bilmek için, eldeki imkânları en iyi şekilde kullanarak, İslâm’ı “yaşayan Kur’ân olan Rasulullah Muhammed (s.a.s.)’den öğrenerek bizlere aktarmışlar ve aktarmaya devam etmektedirler.

İnsanoğlu, akıl baliğ olduğu andan itibaren Rabbini bilip tanıması gerekmektedir. (bkz. Muhammed, 47 / 19). Ama bu geçerli bir iman için yeterli değil… Sahih bir iman için son Nebî ve son Rasul (s.a.s.)bilinip tasdik edilmelidir. (bkz. Fetih, 48 / 29).

Dergide Bazı Konu Başlıkları

 

Kur’ân’da Rasulullah

Hz. Peygamber'in sünnetini anlama ve yaşama

Bir yönetici olarak Rasulullah

Hz. Muhammed (s.a.s.)'in diplomatik mücadelesi

Rasûlüllah’ın müşriklerle münasebeti

Peygamber’e saygı göstermenin önemi 

Peygamber günlerinde nifak ve münafıklar

İlâhi kitaplarda Hz. Peygamber

Rasûlüllah’ın köleliğe bakışı

Cihad ve barış Peygamberi

Kur'ân'ın ilk ve en büyük müfessiri: Hz. Peygamber (s.a.s.)

Rasûlullah’ın i’tidâl ve kolaylık anlayışı...

 

Dergiye Yazılarıyla Katkı Veren İsimler

 

Abdullah Dâi,  Prof. Dr. Ali Akpınar, Prof.Dr. Salahattin Polat, Prof. Dr. Remzi Kaya, Prof. Dr. Ahmet Özel,  Prof. Dr. Raşit Küçük, Prof. Dr. Âdem Apak, Prof. Dr. Saffet Sancaklı, Hüsnü Aktaş, Hüseyin Kerim Ece, İbrahim Cücük, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu, Prof. Dr. M. Ali Kapar, Prof. Dr. Ali Bakkal, Ahmet Varol, Muhammed Emin Yıldırım,  Muhammed İslâmoğlu,  Prof. Dr. Rıza Savaş, Doç. Dr. Celil Kiraz, Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay, Prof. Dr. Adnan Demircan, Doç.Dr. Ali Akben, Ziya Gündüz,  Aydın Talay, Süleyman Gülek, Fehmi Çiçek, Kemal Akın, Nasrduddin Yasin, Seyfulislam Çapanoğlu.

 

DERGİ MİSYONUNU ŞÖYLE DİLE GETİRİYOR:

 

1- Vuslat Dergisi, İstanbul’da 103.2 frekanstan yayın yapan “Özel FM” radyosu yönetim kurulunun verdiği bir karar üzerine Temmuz 2001 tarihinde ilk sayısı yayınlanmıştır. Mayıs 2012 tarihinde 131. Sayısı yayınlanan Vuslat Dergisi’nin amacı, ulaşabildiği okuyucu en sahih kaynaklardan hareketle bilgilendirmek, Ümmet bilinciyle müslümanlar arasında kardeşliği ve velâyeti pekiştirmek, birlik ve beraberliklerinin vahdetini sağlamaktır. Vuslat Dergisi, İslâm Milleti’nin vahdetini sağlamak konusuna karınca kararınca bir katkıda bulunmak için yayımlanıyor.

 

2- Vuslat Dergisi, her ay ulaştığı okuyucusunu, içinde bulunduğu toplumdan ve dünyada gelişen olaylardan haberdar etmek, ayrıca kapak konularıyla değişmez değerleri kendilerine hatırlatmak, Kur’ân ve Sünnet kaynaklı bir bilinci elde etmelerine yardımcı olmak üzere hareket etmektedir… Misyonu, İslâm Milleti’nin mensublarını aydınlatmak, velâ ve berâ’ konusunu gündeme getirerek bilinçlenmelerine yardımcı olmaktır.

 

3- Vuslat Dergisi, bu konunun gönüllüleri olarak bir yayın ekibi tarafından yardımlaşarak yayıma hazırlanıyor. Yazarlardan gelen veya istenen yazılar, derginin yayın ilkelerine uygun olarak değerlendirilip yayınlanıyor.

 

4- Vuslat Dergisi, gündeme getirmiş olduğu yayın ilkelerine sadık kalması, olaylar karşısında tavizsiz ve dik duruşu ile farklılığını beyan etmiş, okuyucu tarafından benimsenip takdir edilmiştir.

 

5- Vuslat Dergisi, her yıl Kasım sayısını özel sayı olarak çıkarmaktadır. Bu sayılar 128 sayfa olup, 30 akademisyen, düşünür, yazar tarafından yazılamaktadır. Şuana kadar “Namaz özel sayısı”, “Ehl-i Sünnet özel sayısı” çıkarmıştır. 2012 Kasım sayısında ise “Kur’an özel sayısı olarak çıkmıştır.

 

6- Vuslat Dergisi, Ümmet’in ortak sesi ve İslâm Milleti’nin ortak değerlerinin dergisi olduğu için:“Allah’ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın.”(Âl-i İmrân, 3/103) ayet-i Kerimesini mutlak ve değişmez ilke olarak kabul edip guruplaşmanın karşısında yer alır. Bütün muvahhid mü’min müslümanların bir ümmet ve bir millet olduğuna inanır. Aralarına sokulmak istenen ayrılık fitnesinin giderilmesi için çaba harcar.

 

7- Derginin ekonomik kaynağı, abone ücretleri ve çok az da olsa reklam gelirlerinden oluşur.

 

8- Dergimizin trajı, bin kusurdur. İl, ilçe ve köylerde aboneleri bulunmakta, duruma göre abone artışları olmakta, hedef kitlesi, bütün insanlardır.

 

9- Vuslat Dergisi, İslâm âlemindeki gündemi takib eder. Ümmet’in gündeminde hangi konu var ise ağırlıklı olarak o konuyu gündeme taşır ve delilleriyle, yorumlarıyla soruna çözüm üretir.

 

10-Beyan edildiği üzere Vuslat Dergisi, İslâm Milleti’nin ortak değerlerine sahib çıkmakta, Kur’ân ve Sünnet kaynaklı çözümler üretmektedir. Ümmet meselelerinin önceliklerine yer vermektedir. Yayınlandığı ayda hangi sorun öncelikli ise onun üzerinde durur ve ilkeleri çerçevesinde durum değerlendirmesi yapar.

 

11- Vuslat Dergisi, ilkeli bir yayıncılığı gerçekleştirdiği için, kendisini yeniden gözden geçirecek ve derinden sarsıcı bir olayla karşılaşmamıştır.

 

12- Vuslat Dergisi, “Hakkın yanında, hak ile beraber ve her türlü bâtılın karşısındadır.” “Mazlumun yanında ve zalimin karşısındadır. Yegâne hayat nizamı İslâm’ı değişmez ve değiştirilemez hayat ölçüsü olarak kabul edip, hayatı ve olayları O’na göre değerlendirerek, mücadelesini ve tavrını belirler.

 

13- Vuslat Dergisi, hakkın ve adâletin egemen olduğu,  bâtılın ve zumlun yok edildiği, mutluluk ve huzurun, kardeşlik ve dostluğun zirvede olduğu bir toplumun özlemini dile getirmektedir. Toplumu oluşturan, Âlemlerin Rabbi Allah Teâlâ’nın yarattığı insan kullarının yaratılış gayelerine uygun bir hayat yaşamalarını arzulamaktadır.

           

 

Dergi Hakkında Detaylı Bilgi için: www.vuslatdergisi.com0216 612 78 22


Etiketler VUSLATTAN - KUTLU - NEBİ - SAYISI -
FaceBook ta paylaş
01-11-2013 - 13:45
Dergi
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
AY VAKTİ'NDE ŞEHRİN FEVERANI VAR!
YÜCE DİRİLİŞÇİ YAZIN ERLERİ KERTENKELE’DE!
ŞEHİR VE KÜLTÜR'DEN MUHTEŞEM AÇILIŞ!
CİNNETTEN CENNETE GEÇMEK MÜMKÜN MÜ?
GENÇDOKU YAKIN TARİHE DOKUNUYOR
YEDİ İKLİMDEN ŞAKİR KURTULMUŞ DOSYASI
GENÇ DOKU SURİYE İMTİHANIMIZI KONUŞUYOR
KERTENKELE ÖZEL BİR YAZI KÜLTÜRÜ OLUŞTURUYOR
YENİ DÜNYA DERGİSİ RİCALÜL GAYB DİYOR
MERHALE DERGİSİ YOLA DEVAM EDİYOR
GENÇ DOKU ARALIK'TA BİR BAŞKA ÖZEL
YÜZAKI İSLÂM TEFEKKÜRÜ ve FELSEFE DİYOR
TANRI BÜTÜN ZIPIRLIKLARIMIZI BİLİYOR
İTİBAR SEYYİD HÜSEYİN NASR İLE GÖRÜŞTÜ
VUSLAT MOLLA SADREDDİN YÜKSEL'İ ANLATIYOR
GENÇ DOKU GÜNDEMİ SORGULUYOR
AY VAKTİ İŞTE SANAT DİYOR
KERTENKE'DE DİRİLİŞ HAREKETLİLİĞİ
İTİBAR İSLAMİ UMUTLARDAN DEM VURUYOR
VUSLATTAN KUTLU NEBİ SAYISI
KIYAMETİN YAŞAYAN ÇOCUKLARIYIZ
İLİM VE İRFAN HACCI İŞLİYOR
AY VAKTİ'NDEN MİYASOĞLUNA VEFA
 
Untitled Document
ÖZEL RÖPORTAJLAR
 
 
ÖZEL HABERLER
 
Mahmut Bıyıklı ile Kültür Dünyası Akit TV’de Başlıyor
TYB İstanbul Takamul Altanmiah Heyetini Ağırladı
Kemal Tekden TYB İstanbul’daydı
 
HABERKÜLTÜR TV
 
İbn Arabi
Türkiye Yazarlar Birliği'nde Ömer Lütfi METE
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç 2
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç
 
DERGİ
 
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
 
KİTAP
 
OSMAN AYTEKİN’İN YENİ ÖYKÜ KİTABI ‘BULUŞMA’ ÇIKTI!
 
Untitled Document
Hayat Kültür Haber Kültür Şehir Kültür Özel Haber Özel Röportaj Medya Kitap Söyleşi Kültür Dergi Sinema Kültür Sosyal Medya Müzik Kültür Tarih Kültür Tv Kültür Gezi Kültür Radyo Kültür Sufi Kültür Soru Cevap Gazete Kültür
haberkultur.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz