Untitled Document
Anasayfa | Yazarlar | Foto Galeri | Video Galeri | Künye | Reklam | Sitene Ekle | İletişim
REKLAM İLETİŞİM KÜNYE
BİZİ TAKİP EDİN
Kitap FİLİSTİN HAKKINDA YANILGILAR
 

FİLİSTİN HAKKINDA YANILGILAR
"Filistin Hakkında Yanılgılar" Güncellenerek Yeniden Basıldı
Ekleme Tarihi : 19-09-2013 - 19:41

                                                                                                                                  

 

Ortadoğu Uzmanı Gazeteci- yazar Ahmet Varol’un kaleme aldığı “Filistin Hakkında Yanılgılar” isimli eseri genişletilmiş ve güncellenmiş haliyle Nida Yayınları tarafından okurun beğeninse sunuldu. Kitap gerçekten Filistin hakkında önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Filistin Hakkında Yersiz İddialar

Filistin halkı sadece topraklarının işgal edilmesi suretiyle değil tarihinin, geçmişinin, değerlerinin çarpıtılması suretiyle de haksızlığa uğratılmıştır. Bugün hâlâ Türkiye’de birçokları Filistin davasına, kutsal Kudüs ve Mescidi Aksa davasına mesafeli durmalarına gerekçe olarak Filistinlilerin kendi yurtlarını kendi elleriyle sattıkları iddiasını gösterirler. Bazılarının gerekçeleri ise Filistin halkının Osmanlıya ihanet ettiği iddiasıdır. Birçokları Filistin’de yaşanan gerçeklere bigane kalmakta kendilerini haklı gösterebilmek için bu iki iddianın her ikisinden birden yararlanırlar.

Filistin’de Yaşananlardan Habersiz Olmak

Bazıları Filistin’de yaşanan şartlardan habersiz oldukları halde oradaki mücadele tarzlarını sorgular, zulüm ve haksızlık edenleri değil bu zulme karşı direnişi, haklı mücadeleyi seçmelerinden dolayı Filistinlileri suçlarlar. “İntihar saldırıları” isimlendirmesi ister istemez birçoklarının zihinlerinde soru işaretlerinin oluşmasına yol açmıştır. “Siviller öldürülüyor” iddiası da Filistin halkının haklı mücadelesini haksız göstermenin bir başka aracı olarak kullanılır.

Zihinlerimiz Bulandırılmış

Bütün bu konular ve bunların yanı sıra daha birçok mesele hâlâ birçoklarının zihinlerini kurcalamaya devam ediyor. Birçokları bu sorulara kendilerini rahatlatacak kadar net ve tarihi gerçeklere dayanan cevaplar bulmakta zorlanmaktan dolayı sıkıntı çekiyor.

Filisin Hakkında Doğru Bilgiler

Ahmet Varol'un Filistin Hakkında Yanılgılar adlı eseri başta zikredilen hususlar olmak üzere Filistin davasıyla ilgili olarak zihinleri kurcalayan birçok önemli soruya cevap vermeye çalışıyor. Bütün bu konularda ayrıntılı ve müşahhas bilgiler içermesinden dolayı okuyucuların büyük ilgisine mazhar olan bu kitabın bundan önceki baskısının kısa süre içinde tükenmesi sebebiyle Nida Yayınları tarafından yeni dönemde yeni baskısı piyasaya çıkarıldı.

Sonuç

Filistin'de hızlı gelişmeler yaşanması sebebiyle şartlar, siyasi ortam ve statü de sürekli değiştiğinden kitabın içeriği yazarı tarafından bir kez daha gözden geçirilmiş ve son baskısı gerekli güncellemelerin yapılmasından sonra yapılmış.

Kitabın yeni baskısını, Ahmet Varol'un "Müslüman Kardeşler: Eleştiriler ve Cevaplar" adlı son eserinin baskısını da yapan Nida Yayınları'ndan temin etmek mümkün.

İrtibat:  Tel: 0(212)527-93-86

Ahmet Varol kimdir?

1962 Artvin Yusufeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini kendi memleketinde tamamladıktan sonra Ankara Ünv. İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Marmara Ünv. İlahiyat Fakültesi'nde Hadis dalında yüksek lisans yapan Ahmet Varol, 1984'ten bu yana basın alanında çalışmaktadır. Bu alanda çalışmaya ilk olarak İslam mecmuasının Dış Haberler sorumlusu olarak görev yapmakla başladı. Daha sonra Altınoluk dergisine geçerek bu derginin "İslam Dünyası" bölümünü hazırladı. Bu dergide çalıştığı sırada Erkam Yayınları'nın da editörlüğünü yaptı. Aynı dönemde haftalık olarak yayınlanan Vahdet gazetesinin de Dış Haberler bölümünü hazırlıyor ve bu gazeteye İslam dünyasıyla ilgili yazılar yazıyordu. Ekim 1996 - Ekim 2000 arasında dört yıl süreyle (48 sayı) aylık olarak yayınlanan Vahdet dergisinin Yazı İşleri müdürlüğünü yaptı. Şimdiye kadar birçok periyodik yayın organında İslam dünyası ve genelde dış politikayla ilgili yazıları neşredilen Ahmet Varol'un, Yeni Akit gazetesinde dış politikayla ilgili haftada üç gün yazısı yayınlanmaktadır. Aylık Ribat ve Vuslat dergilerinde de düzenli şekilde yazıları yayınlanıyor. Bunların dışında değişik İslami yayın organlarında farklı zamanlarda İslam dünyasındaki gelişmelerle ilgili yazıları ve Özel FM adlı radyoda da "Dünya Döndükçe" başlıklı periyodik programı yayınlanıyor.

Ziya Gündüz

www.HaberKültür.Net


Etiketler FİLİSTİN - HAKKINDA - YANILGILAR -
FaceBook ta paylaş
19-09-2013 - 19:41
Kitap
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
OSMAN AYTEKİN’İN YENİ ÖYKÜ KİTABI ‘BULUŞMA’ ÇIKTI!
UMUT POSTASI OKUNMAYA HAZIR
AŞKIN KANATLARI BİR ADEM İLE HAVVA HİKAYESİ
HİKAYELERLE KARAKTER EĞİTİMİ MÜMKÜN MÜ?
MİMOZA SÜRGÜNÜ TESELLİ EDEN KİTAP
BİR ÇİFT YÜREK'İN BİZDE ALASI VAR
KİTABA DAVRANMA ZAMANI
ABDÜLHAMİT'İ GERİCİLER DEVİRDİ
OSMAN AYTEKİN'DEN YENİ ROMAN
CUMHURİYET TARİHİ YENİDEN YAZILIYOR
ENDERUNLU VASIF’I NASIL BİLİRDİNİZ?
HACEGAN SULTANLARI YOLUMUZU AYDINLATIYOR
BİR DÜŞ SONRASI SESSİZLİK
YUSUF ASAL'IN ÇILGIN MUCİTLERİ
FİLİSTİN HAKKINDA YANILGILAR
ARKADAŞIM CAMİ ÇOCUKLARIN ÖZEL DOSTU!
SEDAT SEVER'İN ÇOCUK VE EDEBİYAT'I ÜZERİNE
YENİ BİR YAZAR YENİ BİR KİTAP
YAZARLAR HADİSLERİ YORUMLUYOR
EBABİL BİR BAYRAM SEVİNCİDİR
CENGİZ DAĞCI ONLAR DA İNSANDI ÜZERİNE
ERCAN KÖKSAL’IN İKİNCİ ÖYKÜ KİTABI “TERKEDİLEN ÖLܔ KÜN YAYINLARI ARASINDAN ÇIKTI.
DÜNYA TELAŞINA ŞAİRCE BİR BAKIŞ
ÇIRPINIP İÇİNDE DÖNDÜĞÜM DENİZ
 
Untitled Document
ÖZEL RÖPORTAJLAR
 
 
ÖZEL HABERLER
 
Mahmut Bıyıklı ile Kültür Dünyası Akit TV’de Başlıyor
TYB İstanbul Takamul Altanmiah Heyetini Ağırladı
Kemal Tekden TYB İstanbul’daydı
 
HABERKÜLTÜR TV
 
İbn Arabi
Türkiye Yazarlar Birliği'nde Ömer Lütfi METE
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç 2
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç
 
DERGİ
 
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
 
KİTAP
 
OSMAN AYTEKİN’İN YENİ ÖYKÜ KİTABI ‘BULUŞMA’ ÇIKTI!
 
Untitled Document
Hayat Kültür Haber Kültür Şehir Kültür Özel Haber Özel Röportaj Medya Kitap Söyleşi Kültür Dergi Sinema Kültür Sosyal Medya Müzik Kültür Tarih Kültür Tv Kültür Gezi Kültür Radyo Kültür Sufi Kültür Soru Cevap Gazete Kültür
haberkultur.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz