Untitled Document
Anasayfa | Yazarlar | Foto Galeri | Video Galeri | Künye | Reklam | Sitene Ekle | İletişim
REKLAM İLETİŞİM KÜNYE
BİZİ TAKİP EDİN
Soru Cevap Ramazan geceleri ne kılalım?
 

Ramazan geceleri ne kılalım?
RAMAZAN GECELERİ DE KIL BİZİ EY NAMAZ..
Ekleme Tarihi : 20120721164218 -

 Fahr-ı Kâinat sav Böyle Kılar Böyle Vadederdi... 

 YA ERHAMER RAMİMİN!

1. Ramazan ayının ilk gecesinde bir kimse iki rekat namaz kılsa, her rekatta kadir olduğu bir sureyi okusa, Hak Taalâ Hazretleri o kişiye üç türlü iyilik verir: Bu ay içindeki orucu ve namazı ona kolaylaştırır. Orucunu ve namazının kabul eder. Gelecek yıla kadar fakirlikten emin eyler. 

2. Bu gece bir kimse 1 Fatiha ve 4 kere Muavvezeteyn (Felak-Nas) okumak suretiyle iki rekat namaz kılsa, o yıl içinde ettiği muameleden zarar görmez. İmansız kalmak tehlikesinden emin olur. Ve iki iyilik de ahirette bulur ki: Cehennemden halas olur, cennette felah bulur. 

3. Bu gece, gecenin sonunda 1 Fatiha, 5 Kevser, 5 İhlâs ile iki rekat namaz kılan kişi, EbuBekir Sıddîk elinden bir kase dolusu Kevser şarabı içer ki asla susuzluk görmez. 

4. Bu gece, 1 Fatiha ve 4 vel-Asr’ı okuyarak altı rekat namaz kılan kişi altı türlü iyilik bulur: Müslüman olarak dirilir. Müslüman olarak ölür. Kabir sualine ihlâs okur gibi cevap verir. Yüzü ayın ondördü gibi olur. Sırat köprüsünü yıldırım gibi geçer. Ebu Bekir Sıddîk köprü başında ona cenneti muştular. 

5. Bu gece dört rekat namaz kılan kişi birinci rekatta 1 Fatiha ve 1 Tekâsür, ikinci rekatta 1 Fatiha ve 1 vel-Asr, üçüncü rekatta 1 Fatiha 1 Maun, dördüncüde 1 Fatiha ve 3 ihlâs okusun. O kimse kabir azabı görmez. Hak Taalâ onun günahlarını defterinden kazır, yerine ulu taatler yazar. 

6. Bu gece bir kişi 1 Fatiha ve 1 Ayetel-kürsî ile ve bir de şehidallahu ennehu (la ilahe illa hu, âlimül-gaybı veş-şehade el-azizül-hakîm 3/18) ayetini hesapsız okuyarak iki rekat namaz kılsa, Hak Taalâ Hazretleri buyurur ki: -Ey kulum, bu namaz ile bütün günahlarını bağışladım. Artık bunun gibi güzel amellere başla, er gibi ol, güzel işlerden yüz çevirme. 

7. Bu gecenin yarısında dört rekat namaz kılan kimse, her rekatında 1 Fatiha ile 10 İhlâs ve 10ar kere Muavvezeteyn okusa, Hak Taalâ meleklere buyurur: -Görün benim kulumu ki tatlı uykusunu terk edip benim rızamı ister. O hâlde siz şahid olun ki ben bu kulumun günahlarını bağışlayıp cennete girmesini emrederim. 

8. Bu gece 1 Fatiha 1 İhlâs ve 1er  Muavvezeteyn ile iki rekat namaz kılan kimseye yedi cehennem kapısı kapanıp sekiz cennet kapısı açılır. 

9. Bu gece 1 Fatiha 10 İhlâs ve 5  Muavvezeteyn ile bir kimse oniki rekat namaz kılsa, on türlü haceti kabûl olunur ve kıyamette yüzü ayın bedir hâli gibi nurlanır. 

10. Bu gece bir kişi dört rekat namaz kılsa, birinci rekatta 1 Fatiha ve 1 Ayetel-kürsî ile 1 şehidallahu ennehu ayeti ile Vedduhâ’yı, ikinci rekatta 1 Fatiha, Sebbihisme (A’lâ Suresi), ve Hel-etâke,(Gaşiye Suresi) üçüncüde Fatiha ile Ved-Duhâ’yı ve dördüncüde Fatiha ile Elem neşrahleke’yi okusa Hak Taalâ o kulunun namazını kabul edip Ölüm Meleğine emir verir ki: -Ben bu kulumu benim şiddetimden ve kabir azabından emin kıldım.

 

YA GAFFARE'Z ZÜNUB!

 

11. Bir kişi bu gece dört rekat namaz kılsa, her bir rekatta 1 Fatiha ve 10 Ayetel-kürsî 10 Kevser ve 10 İhlâs okusa kıyamet gününde kendisine bütün peygamberlerin sevapları kadar sevap verilir. Aynı zamanda kıldığı bu namaz, elli yıllık geçmiş günahlarına kefaret olur. 

12. Bu gece Allâh’ın verdiği bir sure ile oniki rekat namaz kılan kimse, muhakkak ki günah derdine karşı dermanı tam olarak bulmuştur.

13. Bu gece bir kimse 1 Fatiha ve 30 Muavvezeteyn   okumak suretiyle altı rekat namaz kılsa, Allâh o kimsenin bütün günahlarını bağışlar. O kimsenin günahları denizlerdeki köpükler sayısından fazla olsa da..

14. Bu gece bir kimse 1 Fatiha ve 30 İhlâs ile dört rekat namaz kılsa, rızkı ve bereketi fazla olur. Aynı zamanda o yıl içinde bütün muradları hasıl olur. 

15. Bu gece bir kimse 1 Fatiha ve 10 İhlâs ile üç selam vererek  altı rekat namaz kılsa, Hak Taala Hazretleri o kimseyi cehennemden azad ettiği gibi ona Tevrat’ı, İncil’i ve İbrahim’e inen sahifeleri okumuş kadar sevap verir.  Ayrıca yetmiş yıl aralıksız ve kafirlerle savaştan hiç dönmeden gaza etmiş gibi sevap verir. Aynı zamanda yüz kere haccetmiş sevabı verir. 

16. Bu gece seher vaktinde bir kimse 1 Fatiha ve 1 kulillahümme (3/26) okuyarak  iki rekat namaz kılsa, Hak Taala o kimsenin yüz türlü hacetini verir. Bunların onu dünya ve doksanı ahıret hacetleridir. 

17. Bu gece bir kimse ilk rekatında 1 Fatiha ve 1 Kevser, ikinci rekatında 1 Fatiha ve 10 İhlâs  ile iki rekat namaz kılsa, Allâh o kimseyi Müslümanlık üzerine diriltir ve Müslümanlık üzere öldürür. Ayrıca Azrail a.s. son nefesinde ona Kevser Şarabı içirir; kıyamette açlık ve susuzluk görmez. 

18. Bu gece bir kimse dört rekat namaz kılsa, her rekatta 1 Fatiha 3 Ayetel-kürsî, 3 İhlâs ve 3 Muavvezeteyn okusa , o kimse anasından doğduğu gibi günahlarından soyunup çıkar. Azrail a.s. geldiği vakit ona cenneti müjdeler. 

19. Bu gece bir kimse 4 rekat namaz kılsa, her rekatında 1 Fatiha 7 iza zülzileti okusa o kişi kıyamet korkularından emin olur ve bütün günahlarından arınır. Bütün kötülükleri iyiliklere dönüşür. 

20. Bu gece bir kimse 6 rekat namaz kılsa her rekatında 1 Fatiha ile 1er Vedduha okusa, o kimsenin kabri nurlu olur ve hesabı kolay olur.

 

YA ÂTİKER RİKAB! 

 

21. Bu gece  bir kimse 2 rekat namaz kılsa her rekatında 1 Fatiha ile 5er Muavvezeteyn okusa, o kimseye gelecek yıla dek kötü nazar değmez ve rızkı bereketli olur. O yıl içinde ölecek olsa şehid olarak ölür. 

22. Bu gece yarısında bir kimse 4 rekat namaz kılsa her rekatında 1 Fatihaile okusa 4 Elemneşrahleke o kimse 40 peygamber sevabı bulur. 

23. Bu gece yarısında bir kimse 2 rekat namaz kılsa her rekatta 1Fatiha 5 Vedduha okusa, o kimsenin yüzü kıyamette güneşten daha nurlu olur. Onun yüzünün nuru ile Sırat köprüsünden ev halkının 70 kişisi rahatça geçer. 

24. Bu gece bir kimse 1 Fatiha ve bir El-Kâriatu ile 2 rekat namaz kılsa o kimseye şöyle nida olunur. “Lâ tehaf inneke mine’l-âminîn” Korkma, muhakkak ki sen emin kılınanlardansın” 

25. Bu gece bir kimse 2 rekat namaz kılsa, her rekatta 1 Fatiha 1 Elemtere keyfe, 1 Li ilafi okusa o kimse kıyamette kime şefaat ederse şefaati reddolunmaz. Ayrıca suya kanmış ve karnını tok tutmuş olur. 

26. Bu gece bir kimse 2 rekat namaz kılsa, her rekatında 1 Fatiha, 1 Ayetelkürsi ve 3 ihlas okusa kıyamet gününde o kimseye öyle bir tac giydirirler ki bütün mahlukların kılları sayısınca dil olsa o tacın kıymetini tavsif edemez. 

27. Bu gece 2 rekat  namaz kılsa her rekatında 1Fatiha İnna enzelna okusa, o kişinin sevabı Kadr’e yetenlerin  sevabından eksik olmaz. 

28. Bu gece bir kimse 1 Fatiha 3 ihlas ile 2 rekat namaz kılsa, anasından doğduğu gün gibi günahlarından çıkar ve kıyamette hesaptan kurtulur. 

29. Bu gece bir kimse 1 Fatiha 7 ihlas 1 Kul euzu okuyarak 2 rekat namaz kılsa, Hak Taala Hazretleri o kimseye nida eder ki: “Ey kulum sana müjdelerim ki orucunu ve namazını kabul ettim, günahlarını bağışlayıp cenneti sana vacib kıldım” 

30. Bu gece bir kimse 1 Fatiha 10 ihlas 10 Muavvezeteyn okuyarak 2 rekat namaz kılsa, o kimsenin üç türlü ulu haceti kabul olunur:Taatleri makbul olur; Dünyadan iman ile gider; Kitabı sağ yanından verilir.

 

Rabbim mahrumlardan mahzunlardan mahcublardan etmesin inşallah...

Hayırlı Ramazanlar...

www.HaberKültür.Net

 

 


Etiketler Ramazan - geceleri - ne - kılalım? -
FaceBook ta paylaş
20120721164218 -
Soru Cevap
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
HADİSLERİ DE HAFIZLARI KORUYOR!
Her şey sonsuza akar!
Kur'ân-ı Kerim'i Meâliyle Okuyorum
Biz Ramazan'a Misafiriz
Ramazan Müzikle Dolu Oluyor
Zengin, Fakir Ayrımı Yapılmazdı
Ramazan Kur'ân Ayıdır
Ramazan'da İnancım Artıyor
Su İçince Bozulmayan Oruç
Allah'la (cc) Sözleşmiş Oluyoruz
Allah Sabrı Verir Mutlaka
Mazlumları Unutmayalım
İnsanları Övmeyi Sevmezdi
Ramazan geceleri ne kılalım?
Medeniyetler Kraliçesi İstanbul
Şiirimizin Kutup Yıldızı’ydı
Medeniyet Haritası İstanbul
İslâm Medeniyeti İstanbul'da Tecelli Etti
Halk şiirini kente taşıyan son ustaydı!
Bu dünyada iyi sınav verdi!
Parası hiç olmadı!
Neyin sırrı nedir?
“Müslüman bir delikten iki defa sokulmaz”
“Kadere inanan kaderden emin olur”
 
Untitled Document
ÖZEL RÖPORTAJLAR
 
 
ÖZEL HABERLER
 
Mahmut Bıyıklı ile Kültür Dünyası Akit TV’de Başlıyor
TYB İstanbul Takamul Altanmiah Heyetini Ağırladı
Kemal Tekden TYB İstanbul’daydı
 
HABERKÜLTÜR TV
 
İbn Arabi
Türkiye Yazarlar Birliği'nde Ömer Lütfi METE
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç 2
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç
 
DERGİ
 
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
 
KİTAP
 
Mustafa Uçurum: Muhtasar Cinnet Risalesi
 
Untitled Document
Hayat Kültür Haber Kültür Şehir Kültür Özel Haber Özel Röportaj Medya Kitap Söyleşi Kültür Dergi Sinema Kültür Sosyal Medya Müzik Kültür Tarih Kültür Tv Kültür Gezi Kültür Radyo Kültür Sufi Kültür Soru Cevap Gazete Kültür
haberkultur.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz