Untitled Document
Anasayfa | Yazarlar | Foto Galeri | Video Galeri | Künye | Reklam | Sitene Ekle | İletişim
REKLAM İLETİŞİM KÜNYE
BİZİ TAKİP EDİN
Radyo Kültür Siyonizm zayıflıyor
 

Siyonizm zayıflıyor
Bülent Yıldırım Seyr Fm’in konuğuydu…
Ekleme Tarihi : 20111031073814 -

Yeni yayın dönemiyle beraber başarılı programlara imza atan SEYR FM İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ı ağırladı. Betül Bozdoğan’ın hazırlayıp sunduğu "Hayatın Tadı" programına konuk oldu. Programda İHH’nın projelerinden, İHH’nın Van depremindeki çalışmalarından ve İHH’nın dünya çapındaki çalışmalarının Türkiye’nin imajına olumlu etkileri konuşuldu. Yıldırım ilk olarak Betül Bozdoğan’ın sorduğu " Van'da İHH'nın ne gibi çalışmalarınız, yardımlarınız oldu ilk etapta?" sorusuna:

"Öncelikle Milletimizin başı sağ olsun, çünkü büyük bir acı. Ondan birkaç gün önce 26 Mehmetçiğimiz şehit oldular, hemen arkasına Van depremi oldu derken acılar üst üste geldi. İnşallah Allah sadece Türkiye'ye değil bütün insanlığa böyle acılar göstermez. Çünkü biz Misakı Milli sınırlarını çokta böyle gönlümüzde kabul etmiş değiliz. Bizim daha geniş sınırlarımız var. Onun için hiç kimseye, hiçbir topluluğa böyle bir acı vermesin. İHH olarak Van depremi olduğu andan itibaren hemen arkadaşlarımız bölgeye gittiler. Türkiye'nin bütün illerinde bizim temsilcilerimiz, bazı yerlerde de derneklerimiz var. Depremden birkaç saat sonra oradaydık ve tüm hızımızla çalışmalara başladık. Önce koordinasyon için neler yapılabilir diye Kaymakamlığa gidildi ve akşam altıdan ertesi sabah saat beşe kadar koordinasyonu askeriyeden iki tane erle biz sağladık. Çünkü Adana ve Marmara depremi tecrübemiz vardı. Dışarıdan ve içerden gelen bütün yardımları, yardım etmek isteyenleri bize gelen bilgilere göre yönlendirdik. Bütün enkazlara insanlar göndermeye çalıştık. Tabi şu bir gerçek ilk anda iyi bir toparlanma olamadı. Van ile Erciş arası çok yakın. Etraftan hemen oraya gidilmesi gerekiyor. Ağır makineler yok, ama 24 saat içerisinde devlet olsun, Kızılay olsun, diğer yardım kuruluşları olsun herkes bütün Türkiye toparlandı ve çok güzel bir imtihan verildi. Başbakan ve bakanlar oraya geldi bu çok önemliydi, halkla beraber olmak çok önemliydi. Sonuçta Marmara depreminden kalan eksiklikler giderildi ciddi manada insanlar ellerinden gelenleri yaptılar” dedi. Ayrıca yemek tırlarımızın da hemen bölgeye ulaşarak depremzedelere hizmet ettiklerini” söyledi. 

Azerbaycan Siyonizm'den sıyrılıyor

Bunun yanı sıra Yıldırım birkaç gün önce Bakü’de olduklarını orada bir Mavi Marmara programı yaptıklarını Azerbaycan’da İsrail’in çok güçlü olduğunu ve orada böyle bir programın yapılabileceğine insanların önce inanamadıklarını ama çok güzel bir program yaptıklarını söyledi. Bu program sonunda insanların o kadar çok kabullendiklerini, sokağa çıktıkları zaman herkesin kendilerini tanıdıklarını, birkaç gün gazetelerde ve televizyonlarda haber olduklarını aktardı. Yıldırım ilk defa İsrail’in Azerbaycan üzerindeki emelleri bu kadar net tartışıldığını, halkın bilinçlendiğini ve Azerbaycan’da bir devrim sürecinin başladığını bununda Siyonizm’den kurtulma süreci olduğunu söyledi. Bundan sora Siyonizm’in Azerbaycan’da zayıflayacağını söyleyen Yıldırım bu toplantıları bütün Orta Asya’da yapacaklarını çünkü Siyonizm Orta Asya’yı avucunun içerisine almış ve burada kendini güçlendirmek istediğini bundan dolayı bunları ne kadar deşifre edersek, açığa çıkarırsak bunlar o kadar milletin kanını sömürmekten vazgeçeceğini söyledi.

Oradaki bu güzel çalışmanın çok güzel etkisi olduğunu düşünen Yıldırım bunun neticesi olarakta Van depreminden hemen sonra Bakü’den yardım geldiğini ve gelen ekiplerinde çok donanımlı olduğunu SEYR FM dinleyicilerine aktardı…    

 

Hasan Hafif

HaberKültür.Net

 

 

 

 


Etiketler Siyonizm - zayıflıyor -
FaceBook ta paylaş
20111031073814 -
Radyo Kültür
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
RADYO’DA İYİ NİYET: WWW.AKRADYO.NET
107.6 AKRA FM, YAŞAYAN RADYO KLASİĞİMİZ
Mahmut Bıyıklı Burç FM’deydi
Mahmut Bıyıklı Bezm-i Cihan'da
Sarah Joseph Bezm-i Cihan da
Mavi Dünya'ya Ödül!
Sair Zamanlar Kutlu Seyirler...
Sinema eleştirmeni değilim
Ömer Lekesiz SEYR FM'de....
Dergiler Dergiciler ve Dünya
Alkan SEYR FM'de
Dergi Günleri Burç FM'de...
Neval Sevindi SEYR FM'de
Siyonizm zayıflıyor
Bülent Yıldırım Seyr Fm'de
Müslüman gençleri dinçleştireceğim
Seyr Fm Moral Fm’e konuk oldu
Ebubekir Sifil Hoca Seyr Fm'de
Yaz Orucu Seyr Fm’de
Roger Garaudy Bezm-i Cihan’da
Canı Candır Hz. Muhammed Mustafa
Meydanlar ona hasret
RTÜK Başkanı televizyon izliyor mu?
İmam Hatipler ona çok şey borçlu!
 
Untitled Document
ÖZEL RÖPORTAJLAR
 
 
ÖZEL HABERLER
 
Mahmut Bıyıklı ile Kültür Dünyası Akit TV’de Başlıyor
TYB İstanbul Takamul Altanmiah Heyetini Ağırladı
Kemal Tekden TYB İstanbul’daydı
 
HABERKÜLTÜR TV
 
İbn Arabi
Türkiye Yazarlar Birliği'nde Ömer Lütfi METE
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç 2
Balkan Savaşlarının 100. Yılında Büyük Göç
 
DERGİ
 
Üsküdar’dan Gelen Güzel Bir Dergi
 
KİTAP
 
Mustafa Uçurum: Muhtasar Cinnet Risalesi
 
Untitled Document
Hayat Kültür Haber Kültür Şehir Kültür Özel Haber Özel Röportaj Medya Kitap Söyleşi Kültür Dergi Sinema Kültür Sosyal Medya Müzik Kültür Tarih Kültür Tv Kültür Gezi Kültür Radyo Kültür Sufi Kültür Soru Cevap Gazete Kültür
haberkultur.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz